«Допоможи мені зробити це самостійно» Марія Монтесорі


Цей домен стосується створення цифрового середовища та включає спектр компетентностей, які стосуються не лише подолання різних форм виключення з цифрового світу, але й навичок, які потрібні майбутнім громадянам для участі в цифрових середовищах, відкритих для будь-якої меншини чи відмінної позиції.


Доступ до цифрового світу - це перший крок до становлення цифрового громадянина. Ось чому так важливо надати всім можливість отримати доступ до Інтернету та віртуального простору й бути включеним до них. На жаль, навіть сам акт доступу може викликати багато питань: наприклад, цифровий розрив. Цифровий розрив став широким поняттям, оскільки він вже означає не просто різницю між тими, хто має доступ до цифрових інструментів чи ні, але він розширився, включаючи інші аспекти, такі як цифрова грамотність (не просто наявність інструментів, а вміння ними користуватися), питання віку, гендерні та культурні проблеми, проблеми доступу для людей з особливими потребами.


Інклюзія має бути провідним принципом та цінністю, яких повинен дотримуватися кожен цифровий громадянин: інклюзивний підхід до цифрового світу означає мати особливу «чутливість» до іншого, до меншин, до кожного, хто відрізняється чи думає по-іншому від нас.


Тому майбутні цифрові громадяни повинні:

·      мати можливість доступу,

·      знати, як використовувати цифрові технології для власних цілей та

·      сприяти створенню цифрових та віртуальних просторів, які забезпечують рівний доступ та рівні можливості для всіх.

Last modified: Monday, 23 December 2019, 12:04 PM