Цифрове громадянство - це

Компетентна та позитивна взаємодія з цифровими технологіями (творчість, робота, поширення, соціалізація, дослідження, гра, комунікація та навчання)

·      Активна та відповідальна участь (цінності, вміння, ставлення, знання) в спільнотах (локальних, національних, глобальних) на усіх рівнях (політичний, економічний, соціальний, культурний та міжкультурний)

·      Залученість у подвійний процес навчання впродовж життя (у формальному, неформальному та інформальному середовищі)

·      Постійний захист людської гідності

Цифровий громадянин – це той/та, хто використовує технології безпечно, етично, відповідально, захищаючи права та інформацію власні, а також інших учасників цифрового світу.


Цифрове громадянство є рамкою, можна сказати фільтром, який визначає те, як ми використовуємо цифрові технології, і як поводимось онлайн. Воно стосується тих речей, які нам потрібно знати, що робити і якими бути для того, щоб використовувати інтернет, мобільні телефони, аплікації та інші пристрої, підключені до мережі, креативно та відповідально для комунікації, дослідження, роботи, навчання та відпочинку онлайн.


Цифрове громадянство визначає те, як ми отримуємо доступ та використовуємо цифрові технології та дані, полегшуючи отримання переваг від можливостей, які відкриває цифровий світ, а також – уникнення пасток. Воно допомагає вибудувати знання, які потрібні для участі у різних спільнотах (соціальні мережі чи он-лайнові дискусійні групи), а також критичне розуміння того, до яких із них ми хочемо долучатись. Воно також споряджає нас цінностями та ставленнями, щоб переконатись в тому, що почутий голос кожного.


Чому це важливо?

  • Щоб бути більш вибірковими у тому, з ким спілкуємось онлайн і чим займаємось
  • Щоб бути більш стійкими до небезпек, які можуть йти від того, що бачимо та чуємо онлайн, за рахунок існування особистих фільтрів
  • Щоб бути більш адаптованими до нових ситуацій, за рахунок відкритості до інших поглядів, культур та практик.


Докладніше можна дізнатись з курсу Цифрове громадянство: https://dystosvita.gnomio.com/course/view.php?id=48

Last modified: Saturday, 18 July 2020, 8:09 AM