Фірмовий стиль

Щоб створити бренд мало придумати креативну назву, слоган і логотип, бренд - це поєднання емоцій, асоціацій, характеристик, уявлень про продукт або послугу в свідомості споживача.

Бренд неможливо уявити без фірмового стилю - візуального відображення компанії, завдання якого - створити образ-картинку, яка запам’ятовується і “продається”.

Розробляючи фірмовий (корпоративний) стиль компанії, дизайнери і маркетологи працюють над створенням «смислового образу», намагаються включити в логотип, шрифт, колірну гамму бренду максимум інформації про компанію. Зрозуміло, фірмовий стиль повинен бути максимально клієнтоорієнтованим: враховується вік клієнтів, їх захоплення і навіть географія проживання.

Фірмовий стиль, як візуальна оболонка компанії, входить в поняття брендбуку, яке, в свою чергу, дещо ширше.


Брендбук

Всі складові бренду повинні бути зафіксовані і зібрані в одному місці. Таке місце - брендбук, який є по суті Біблією компанії. Спираючись на цей документ, компанія вибудовує стратегії розвитку, вирішує, як позиціонувати себе на ринку і комунікувати з клієнтами.

Яка інформація міститься в брендбуці?

1 Опис цільової аудиторії компанії, «аватар» клієнта і характеристики покупців.

2 Концепція бренду, що включає в себе основні цілі і корпоративні цінності.

3 Фірмовий стиль бренду.

4 Стратегія просування бренду (загальний опис рекламних кампаній).

5 Гайдлайн або логобук, мова про який піде нижче.

Брендбук - це офіційне керівництво з управління брендом, як правило, його не роздають партнерам, клієнтам і колегам по бізнесу, а зберігають в таємниці як внутрішньокорпоративний документ і тим більше оберігають від конкурентів.


Гайдлайн

Гайдлайн або логобук - технічний документ, яким користуються дизайнери і поліграфісти, які працюють з вашим брендом. Фактично це паспорт бренду, в якому прописані всі особливості оформлення фірмового стилю.

Гайдлайн повинен включати в себе детальну технічну інформацію про логотип, слоган, фірмові кольори і шрифти, описувати їх розташування на різних рекламних носіях.


Погляд на брендбук компанії https://innowade.net/bibliya-brendu-poglyad-na-brendbuk-kompaniyi/


Создание руководства по стилю для иллюстраций https://ux.pub/sozdanie-rukovodstva-po-stilyu-dlya-illyustracij/

Бренд-бук Львова 


Як створювати дизайн швидко:

https://designtalk.club/yak-stvoryuvaty-dyzajn-shvydko-7-diyevyh-porad-chastyna-1/

https://designtalk.club/yak-stvoryuvaty-dyzajn-shvydko-7-diyevyh-porad-chastyna-2/

https://designtalk.club/yak-stvoryuvaty-dyzajn-shvydko-7-diyevyh-porad-chastyna-3/

https://designtalk.club/yak-stvoryuvaty-dyzajn-shvydko-7-diyevyh-porad-chastyna-4/Last modified: Sunday, 16 June 2019, 7:05 AM