Сьогодні понад 250 мільйонів людей щодня користуються Інтернетом лише в Європі. Вони обмінюються все більшою кількістю своїх особистих даних - через соціальні медіа, ігри, інтернет-магазини чи заповнення шкільних чи адміністративних форм.


У цю швидко-мінливу цифрову епоху громадяни повинні більше, ніж будь-коли, усвідомлювати свої права та загрози їх порушення в Інтернеті. Дані стали ринковим товаром, і, як наслідок, особисті дані та ідентичність в Інтернеті - це речі, які потрібно захищати від цілого ряду ризиків, таких як несанкціоноване розголошення, крадіжка ідентичності чи цькування в Інтернеті.


Захист конфіденційності та особистих даних є фундаментальним правом людини, а із впровадженням Загального регламенту захисту даних (GDPR) Європейським Союзом у 2018 році громадяни отримують більший контроль над своїми персональними даними. Деякі з цих нових "прав" були або нездійсненними, або непотрібними до того, як Інтернет почав відігравати таку важливу роль у нашому житті, наприклад:

• «портативність» - право вимагати перенесення ваших персональних даних до іншого постачальника послуг, наприклад, при зміні оператора платформи мобільних або соціальних мереж;

• право "бути забутим", тобто ви можете попросити видалити ваші персональні дані, якщо ви більше не хочете, щоб їх обробляли, і немає законних причин зберігати їх у компанії;

• право на отримання чіткої та зрозумілої інформації;

інформація, сприятлива для дітей, повинна бути адаптована чіткою, зрозумілою мовою, щоб замінити ті довгі, складні умови використання, які все-одно ніхто не читає.


Інтернет значно укріпив деякі з фундаментальних прав людини та дитини. Наприклад, свобода вираження ніколи не була такою легкою – сьогодні кожен може стати журналістом та публікувати свою роботу для широкої аудиторії. Але це передбачає також і відповідальність, бо ми підзвітні щодо всього що ми говоримо чи робимо, хоча Інтернет іноді може створити ілюзію сховку за покривом анонімності. 


Стаття 12 Конвенції Організації Об'єднаних Націй про права дитини (КПД ООН) вказує, що діти мають право знати про свої права та бути уповноваженими вживати заходів щодо сприяння та захисту цих прав. Наведені далі інформаційні бюлетені детальніше ознайомлюють з вашими правами в мережі Інтернет.


Джерело: Digital Citizenship Book

Last modified: Monday, 23 December 2019, 12:19 PM